VI Finalizacja projektu

Print Dodany 2012-05-28 09:22:24 przez Wiesława Wiatrak

W dniu 25 maja 2012r już po raz VI w Gimnazjum nr 1 im. Ojca Świętego Jana Pawła II Raba Wyżna odbył się Festiwal Nauki organizowany pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego. Uczniowie przedstawili efekty realizacji trzyletniego projektu, którego tematem było "Jak zbudować ekologiczne miasto", w formie prezentacji multimedialnej, broszur, zdjęć, ciekawych doświadczeń fizycznych i scenek proekologicznych.

Projekt ten realizowany był pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego w ramach programu "Aktywny w szkole- Aktywny w życiu".

Festiwal został połączony z finalizacją powiatowego VIII Międzygimnazjalne Konkursu Fizycznego.
Tematem przewodnim VIII Edycji Międzygimnazjalnego Konkursu Fizycznego była "Fascynująca energia", a honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Nowotarskiego Pan mgr Krzysztof Faber.
W etapie szkolnym konkursu wzięło udział 70 uczniów z 13 szkół znajdujących się na terenie powiatu nowotarskiego.

W festiwalu wzięli udział zaproszeni goście z przedstawicielami władz lokalnych, uczniowie wraz z nauczycielami ze szkół powiatu nowotarskiego, społeczność lokalna i uczniowie gimnazjum.

Cała treść newsa

Lekcja otwarta w "Ogrodzie doświadczeń Lema." raz "Tabprze kolejowym" w Chabówce.

Print Dodany 2012-05-23 23:34:53 przez Wiesława Wiatrak

W dniu 16 maja 2012 r uczniowie uczestniczący w projekcie "Aktywny w szkole, Aktywny w życiu" wraz z uczniami uczęszczającymi na zajęcia koło fizycznego uczestniczyli w lekcji terenowej odbywającej się w "Ogrodzie doświadczeń Lema."

W dniu 22 maja 2012 r uczestniczyli w lekcji terenowej odbywającej się w "Taborze kolejowym"- Chabówce.
Zobacz relacje uczniów:

VI międzyregionalny zjazd.

Print Dodany 2012-04-01 22:38:32 przez Wiesława Wiatrak

W dniu 24.03.2012 ósemka naszych uczennic wraz z panem Adamem Łabudą wzięła udział w ostatnim ponadregionalnym zjeździe w ramach projektu „Aktywny w szkole, aktywny w życiu”.
W trackie zjazdu uczennice wysłuchały fascynującego wykładu „Człowiek jako źródło fal elektromagnetycznych – diagnostyka EEG i EKG”, czyli „Zastosowaniu fizyki w medycynie”. Następnie odbyły się prezentacje szkół podsumowywujące trzyletni projekt. Uczennice: Ewelina Niżnik, Dominika Szyszka i Maria Zembal prezentowały właśnie film na ten temat. W nagrodę otrzymały dyski twarde i zestawy naukowe – „Elektryczne wyrzutnie”. Koniec imprezy zakończył wykład o naszym mózgu.

Zobacz zdjęcia:

Cała treść newsa

V ponadregionalne warsztaty naukowe.

Print Dodany 2011-11-06 18:11:03 przez Wiesława Wiatrak

W dniu 5 listopada 2011 r uczennice uczestniczące w projekcie "Aktywny w szkole- Aktywny w życiu" pod opieką mgr Wiesławy Wiatrak brały udział w Ponadregionalnych warsztatach naukowych.

Zobacz relację:

wycieczka autokarowa Nowy Sącz

Print Dodany 2011-10-31 21:53:41 przez Wiesława Wiatrak

W dniach 26- 28. 10. 2011r uczniowie uczestniczących w projekcie "Aktywny w szkole- Aktywny w życiu" odbyli autokarową wycieczkę do Nowego Sącza- Muszyny.

Zobacz zdjęcia:
Zobacz relację uczennicy Dominiki Szyszki: