X Gwiaździsty Pieszy Rajd Szlakiem Jana Pawła

Print Dodany 2014-06-18 12:04:50 przez Piotr Urbaniak

W dniu 16.06.2014 odbył się już X Gwiaździsty Pieszy Rajd Szlakiem Jana Pawła .
Jak corocznie zaproszone zostały szkoły z Gminy Raba Wyżna. Na zaproszenie odpowiedziała tylko Szkoła Podstawowa z Rokicin Podhalańskich oraz Gimnazjum w Rabie Wyżnej.
Tradycyjnie pod Krzyżem Milenijnym odbyła się modlitwa Anioł Pański prowadzona przez ks. Norberta
Następnie uczestnicy udali się obok pomnika Ojca Świętego Jana Pawła II gdzie odśpiewali piosenki poświęcone Św. Janowi Pawłowi II oraz odmówiono krótką modlitwę. Spotkanie uświetniła dyrektor GOK w Rabie Wyżnej P .Elżbieta Smółka. Podczas trwania imprezy odbył się konkurs „Wiedzy o lesie i ekologii” pod patronatem Nadleśnictwa Nowy Targ.
Po podsumowaniu konkursu przedstawiciele Nadleśnictwa wręczyli ufundowane nagrody oraz P. Dyrektor GOK wręczyła pamiątkowe albumy szkołom za uczestnictwo w Rajdzie.

Zobacz foto -

Rodzina Szkół Jana Pawła II

Print Dodany 2014-06-18 12:03:48 przez Piotr Urbaniak

We wtorek 17 czerwca 2014 r. uczniowie naszego Gimnazjum z klasy Ic uczestniczyli w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach we Mszy dziękczynnej za kanonizację Patrona naszego Gimnazjum. W tym dniu w Sanktuarium zgromadzili się uczniowie wszystkich Szkół zrzeszonych w Rodzinie Szkół Jana Pawła II. Uroczystość uświetniał nasz niezastąpiony Gim Band pod batutą Marioli Chowaniec, a oprawę liturgiczną przejęli nasi lektorzy wraz z dziewczętami które zaśpiewały psalm. Grupa z Raby Wyżnej była jedną z najliczniejszych liczyła 45 osób. Po Eucharystii organizatorzy przygotowali dla młodzieży koncert.

Zobacz foto -

X Szkolny Konkurs Recytatorski

Print Dodany 2014-06-03 11:06:32 przez Piotr Urbaniak

IX rocznica śmierci Patrona.

Print Dodany 2014-04-04 08:37:00 przez Piotr Urbaniak

Pamiętaliśmy o  IX rocznicy śmierci Patrona Jana Pawła II. W kościele parafialnym została odprawiona msza św. W domu parafialnym uczniowie gimnazjum przedstawili spektakl poświęcony naszemu Patronowi. Zapraszamy do fotogalerii -

Ogólnopolski Zjazd Szlaków Papieskich w Krakowie

Print Dodany 2014-03-31 12:59:50 przez Wiesława Wiatrak

Dnia 22 marca 2014 roku delegacja uczniów z klasy Id i Ie brała udział w Ogólnopolskim Spotkaniu z Kardynałem Stanisławem Dziwiszem pod hasłem "Ogólnopolski Zjazd Szlaków Papieskich w Krakowie". Opiekę nad młodzieżą pełniła pani Zofia Jachymiak i pan Adam Łabuda. Pierwszoklasiści wraz z zespołem góralskim "Kropianki" uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w kaplicy w Kurii Metropolitalnej oraz w audiencji z udziałem Arcybiskupa Kardynała Stanisława Dziwisza, metropolity krakowskiego. Następnie udali się do Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. Po duchowych przeżyciach przyszedł czas na pokrzepienie ciała i nasi uczniowie dostali precle, które przekazała pani Elżbieta Smółka. Na sam koniec wstąpili do McDonalda, na krótki posiłek ;)

Cała treść newsa