Festiwal projektów 2014

Print Dodany 2014-06-17 13:04:36 przez Piotr Urbaniak

W dniu 12.06.2014r. - już po raz trzeci, w naszym gimnazjum odbył się festiwal projektów edukacyjnych. W roku szkolnym 2013/2014 realizowaliśmy 7 projektów , w których pracowali uczniowie klas drugich ( 132 ) pod kierunkiem 13 nauczycieli. Zrealizowane projekty to:
*      Czy Mazury to cud natury ? (geografia)
*      Równania w życiu codziennym (matematyka)
*      Jak wykorzystać bajkę w nauczaniu  języka obcego? (język angielski, język francuski,
 język niemiecki)
*      Jak żyć by nie zarazić się wirusem HIV?( biologia, WdŻwR)
*      Jaki wpływ ma telefon komórkowy na moje życie?( fizyka)
*      Jak tworzymy przestrzenne modele budowli sakralnych i świeckich? ( plastyka, informatyka)
*      Tę książkę warto przeczytać! Przygotowanie kampanii reklamowej wybranej lektury (język polski)
Każda grupa w ciekawy sposób przedstawiła efekty swojej pracy – były prezentacje multimedialne, wystawy prac i przedstawienia teatralne. Specjalnym gościem festiwalu był Maciej Szczęśniak z klasy II b Szkoły Podstawowej w Rabie Wyżnej, który przedstawił starszym kolegom „wykład” o Mazurach.
Wszyscy uczestnicy festiwalu nie tylko świetnie się bawili ale również wiele nauczyli od swoich kolegów i koleżanek.

Festiwal projektów 2014 - zobacz film -

Wycieczka do Francji

Print Dodany 2014-05-20 11:58:55 przez Piotr Urbaniak

Wycieczka do Francji - zobacz foto -

Print Dodany 2014-05-20 11:02:05 przez Piotr Urbaniak

Dziękujemy Wam bardzo serdecznie za Wasze otwarte serce, wsparcie i zaangażowanie w przedsięwzięcie, jakim było wybudowanie studni w Ghanie, w miejscu, gdzie woda jest na wagę złota. Zebraną kwotę w wysokości 305 Euro przekazaliśmy 14 maja fundacji Heilbronnen fur Ghanna podczas spotkania uczestników projektu Comenius "Woda - Eliksir Życia" w Saint Jean d'Angely we Francji.
Każda szkoła partnerska projektu Comenius była zaangażowana w to zadanie, dlatego też wierzymy, że za zebrane wspólnie pieniądze zostanie wybudowana w Ghanie studnia, która będzie również dowodem na to, że czasem wystarczy chęć i trochę wysiłku, aby wspólnie stworzyć coś konkretnego i wartościowego.

Kryształy

Print Dodany 2014-03-18 10:04:33 przez Piotr Urbaniak

Bardzo serdecznie zachęcamy Was do głosowania na projekt przygotowany przez uczennice klasy IIC Melanię Filipek i Weronikę Rapacz. Prezentacja bierze udział w konkursie zorganizowanym przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Celem konkursu jest przedstawienie zastosowania kryształów w życiu człowieka w sposób ciekawy, w oparciu o własne doświadczenia, spostrzeżenia i wnioski.

Cała treść newsa

WODA-ELIKSIR ŻYCIA.

Print Dodany 2012-09-25 10:14:01 przez Piotr Urbaniak

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!
Nasza szkoła przystąpiła do realizacji przy wsparciu finansowym Wspólnoty Europejskiej w ramach programu "Uczenie się przez całe życie" międzynarodowego projektu partnerskiego Comenius. Tytuł projektu to: WODA-ELIKSIR ŻYCIA.

Cała treść newsa