Pola Nadziei 2014

Print Dodany 2014-06-25 10:59:44 przez Piotr Urbaniak

Już jest! Już się ukazało opowiadanie naszego ucznia z klasy IIIc Patryka Prusia w Tygodniku Podhalańskim. Napisał on opowiadanie pt. "Z tej gry nie można wyjść" na konkurs organizowany przez Fundację A. Worwy w ramach akcji "Pola Nadziei 2014" . Patronat prasowy nad konkursem sprawował Tygodnik Podhalański, który postanowił przyznać naszemu uczniowi NAGRODĘ SPECJALNĄ. 13 czerwca pod opieką p. E. Makoś - Siepak Patryk wziął udział w pierwszym w stolicy Podhala "Żonkilowym Marszu Nadziei" i uroczyście wręczona została mu nagroda. Jeżeli jesteście ciekawi, jak skończyło się tak rozpoczęte opowiadanie "Nigdy nie myślałem, że świat gier może być aż tak niebezpieczny. Sądziłem, że najgorsze, co może mnie tutaj spotkać, to przegrana walka lub opiekunka krzycząca w niebiosy, abym wreszcie poszedł spać (...)"; jeżeli jesteście ciekawi, czy nasz bohater poszedł spać, to zapraszamy do Tygodnika Podhalańskiego na str. 26.

Pola Nadziei 2014

Print Dodany 2014-06-17 12:56:17 przez Piotr Urbaniak

Dnia 13. 06. 2014 roku uczeń klasy IIIC Patryk Pruś pod opieką p. E. Makoś - Siepak w trakcie finału akcji "Pola Nadziei 2014" w Nowym Targu odebrał NAGRODĘ SPECJALNĄ "TYGODNIKA PODHALAŃSKIEGO". Napisał opowiadanie na konkurs literacki pt. "Nadzieja pomaga znieść każdy ból". Organizatorem konkursu była Fundacja im. Adama Worwy. Celem było m.in. uwrażliwienie uczniów na potrzeby ludzi cierpiących oraz możliwość rozwinięcia swojego talentu. Praca Patryka wraz z jego zdjęciem zostanie umieszczona w "Tygodniku Podhalańskim". Serdecznie gratulujemy, a chętnych i ciekawych opowiadania Patryka zapraszamy do zakupienia gazety :) lub śledzenia naszej strony internetowej.

"Nie pal przy mnie, proszę"

Print Dodany 2014-06-17 10:24:21 przez Piotr Urbaniak

Dnia 17. 06. 2014 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami SK PCK udali się do Urzędu Gminy Raba Wyżna. Wójt Gminy wręczył nagrody laureatom konkursu plastycznego pt. "Nie pal przy mnie, proszę", zorganizowanego przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Nowym Targu na terenie gminy Raba Wyżna. Do konkursu przystąpiło 6 placówek z terenu gminy. Komisja złożona z pracowników PSSE w Nowym Targu oraz kierownika Galerii Sztuki BWA JATKI - Anny Dziubas przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
I MIEJSCE - DOMINIKA RAPACZ KL. IIIC
II MIEJSCE - SABINA SZEWCZYK KL.IIIC
III MIEJSCE - PIOTR BACHLEDA KL.IIIC
WYRÓŻNIENIA:
ANNA JASIŃSKA KL.IIIB, KATARZYNA LUBERDA KL.IIIA, PAULINA MACIOŁ KL. IC, ŻANETA STARMACH KL. IID.
Zdjęcia upamiętniające to wydarzenia znajdują się do wglądu na stronie Urzędu Gminy Raba Wyżna.
Gratulujemy zwycięzcom i opiekunom: p. E. Makoś - Siepak, p. K. Wójciak.

Studnia w Ghanie

Print Dodany 2014-06-06 11:31:16 przez Wioletta Antosiewicz-Gacek

W ramach Projektu Comenius, Wolontariusze  SZK PCK z opiekunami panią Katarzyną Wójciak, Edytą Makoś –Siepak oraz panią Wiolettą Antosiewicz- Gacek  brali udział w realizacji zadania „ Woda eliksir życia”. Wykonana została symboliczna studnia, do której młodzież gimnazjalna mogła wrzucać pieniądze. Przekazane zostały one na wybudowanie studni w Ghanie.

"NIE PAL PRZY MNIE PROSZĘ"

Print Dodany 2014-05-28 07:52:24 przez Wioletta Antosiewicz-Gacek

W ramach realizacji programów edukacji antytytoniowej Krajowego Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu ogłosił konkurs pod hasłem "NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ". Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Raba Wyżna. Głównym celem jest kształtowanie wśród młodzieży postaw odpowiedzialności za własne zdrowie i uwrażliwienie młodych ludzi na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem. W związku z tym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym. Zebraliśmy 14 prac. Koordynatorzy szkolni (opiekunowie SK PCK) wraz z komisją konkursową dokonali wyboru prac, które zostały przekazane do PSSE.
Trzymamy kciuki za naszych "artystów".
 Została również wykonana gazetka ścienna o tematyce antytytoniowej, na której znalazły się m.in. prace uczniów, które nie przeszły do II etapu.
Lista osób zakwalifikowanych do konkursu powiatowego:
Ø Piotr Bachleda
Ø Anna Jasińska