Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali!

Subskrybuj RSS

Możesz także zasubskrybować każdy z tych elementów dla tylko jednego tematu. Służą do tego odpowiednie linki na stronach tematów.

Zakończenie roku szkolnego - 2013/14.

Print Dodany 2014-06-27 11:48:52 przez Piotr Urbaniak

Zakończenie roku szkolnego- 2013/14.

Zobacz foto -

Zobacz film część oficjalna -  

Zobacz film część artystyczna -  

Klasa III a i II a na wycieczce.

Print Dodany 2014-06-25 08:36:21 przez Piotr Urbaniak

W dniu 23. 06. 2014 r. uczniowie koła historycznego oraz klas III a i II a byli na wycieczce w Niedzicy, Czorsztynie i Dębnie. Zwiedzili Zamek Dunajec i poznali historię jego właścicieli oraz miejscowe legendy. Odwiedzili wozownię, gdzie dowiedzieli się jak dawniej podróżowano. Na zaporze podziwiali malowidło z efektem 3 D i piękno pienińskiego krajobrazu. W drodze powrotnej zobaczyli kościół w Dębnie, który jest zabytkiem klasy zero oraz znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

X Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły i Jana Pawła II

Print Dodany 2014-06-17 10:22:52 przez Piotr Urbaniak

Dnia 13. 06. 2014r. odbył się X Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły i Jana Pawła II. Z klas pierwszych wzięło udział 6 uczniów, z klas drugich 12 uczniów, z klas trzecich 3 uczniów. W sumie było 22 recytatorów. Komisja oceniała prawidłową interpretację, naturalność wypowiedzi, poprawność dykcji oraz ogólny wyraz artystyczny poszczególnych uczestników. Przyznała następujące miejsca:
I miejsce Natalia Augustyn kl. IIc
II miejsce Natalia Topór kl. IIa
III miejsce Nina Gospodarska kl. IIb
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a pozostałym uczniom dziękujemy za udział i już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w XI Szkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Karola Wojtyły i Jana Pawła II.

Pielgrzymka do Włoch

Print Dodany 2014-05-29 09:57:09 przez Piotr Urbaniak

W dniach od 4 do 12 maja 2014 roku, uczniowie, nauczyciele i rodzice naszego Gimnazjum uczestniczyli w VII Dziękczynnej Pielgrzymce do Włoch.  Wyjazd zorganizowało biuro turystyczne Wactur z Nowego Sącza. Szlak pielgrzymki obejmował Wenecję – Padwę – Asyż – Rzym – San Giovanni Rotondo – Loreto.  Zobacz foto - Wenecja - , Cascia - , Asyż-
Uczestnicy odwiedzili i modlili się w wielu miejscach kultu religijnego związanych także bardzo mocno z Patronem szkoły -  św. Janem Pawłem II.  Najważniejszym punktem  wyjazdu było uczestnictwo we Mszy św. w Bazylice św. Piotra przy sarkofagu z relikwiami św. Jana Pawła II oraz udział w audiencji generalnej z papieżem Franciszkiem. Zobacz foto -Rzym Watykan - Uczestnicy mogli podziwiać zabytki starożytnego Rzymu: Kwirynał, Forum Romanum, Koloseum, Kapitol, Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi, a także odwiedzili wszystkie Bazyliki Rzymu: św. Pawła za Murami, św. Jana na Lateranie, Matki Bożej Śnieżnej, Santa Maria in Cosmedin. W programie znalazł się niezaplanowany punkt wyjazdu do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Mentorelli (1050 m npm) – ukochanego miejsca św. Jana Pawła II. Zobacz foto-Mentorella -  Tam gorąco przywitani przez ojców Zmartwychwstańców pielgrzymi przekazali  medal okolicznościowy Wójta Gminy Raba Wyżna. W pielgrzymce  nie zabrakło także wątków patriotycznych związanych z polskimi bohaterami, którzy spoczywają na Polskim Cmentarzu Wojennym na  Monte Cassino i Loreto. Młodzież Gimnazjum złożyła kwiaty i oddała hołd polskim żołnierzom. Zobacz foto - Monte Casino -  

Kolejnym punktem  pielgrzymowania było San Giovanni Rotondo, w którym przy relikwiach św. Ojca Pio każdy mógł się pomodlić w swoich intencjach. Zobacz foto -  San Giovanni Rotondo -  Następnego dnia  gimnazjaliści udali się na Monte San Angelo,  któremu patronuje św. Michał Archanioł. Zobacz foto - Monte San Angelo  Wracając w kierunku Polski kolejnymi punktami były następujące sanktuaria: w Manopello słynące z Świętego Oblicza,  Lanciano miejsce Cudu Eucharystycznego oraz Loreto w którym znajduje się fragment Domku Matki Bożej przywieziony z Nazaretu.

Zobacz foto - Loreto - , Manopello - ,  Lanciano -  , Ostatni dzień upłynął  w parku rozrywki Mirabilandia nad Adriatykiem. Zobacz foto - Bellaria -  , Mirabilandia -  Wszyscy wrócili ubogaceni duchowo i szczęśliwi.

Wizyta biskupa Jana Szkodonia

Print Dodany 2014-05-28 11:56:33 przez Piotr Urbaniak

Wizyta biskupa Jana Szkodonia - zobacz foto-
1 2 3 4 5 6 7 8 9