POZNAJĘ NAUCZANIE PAPIESKIE

Print Dodany 2014-01-21 12:40:56 przez Wioletta Antosiewicz-Gacek

15 stycznia 2014 roku, 17 uczniów naszego Gimnazjum wzięło udział w konkursie wiedzy z Encyklik papieskich: Jana Pawła II „Redemptor hominis” i Benedykta XVI „Deus Caritas est”, do którego przygotowywali się od miesiąca.
             Organizatorem konkursu „Poznaj nauczanie papieskie” jest Gimnazjum Nr 1 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Rabie Wyżnej, a współorganizatorem Gmina Raba Wyżnej. Konkurs został pomyślany i zainspirowany w związku ze zbliżającą się kanonizacją bł. Jana Pawła II – który jest Patronem naszego Gimnazjum, aby zmotywować i zainteresować młodzież głęboką treścią i przesłaniem dokumentów papieskich.
           Organizatorzy chcą także, aby postać bł. Papieża stale była żywa wśród młodych – którzy określają się przecież pokoleniem JPII. Konkursy wiedzy nie należą do łatwych, ten także stawiał konkretne wymagania, sprawdzając dogłębnie i dość szczegółowo wiedzę uczniów.
               W I etapie konkursu komisja powołana przez Dyrektora Gimnazjum w składzie: przewodniczący – ks. mgr Norbert Sarota, członkowie – ks. mgr Bartłomiej Kleszcz i  p. mgr Rafał Grygorowicz, po sprawdzeniu testu odpowiedzi z I etapu w dniu 17 stycznia 2014 roku wyłonili 8 uczniów którzy przechodzą do II etapu Konkursu zaplanowanego na 21 lutego  2014 roku.
              Finalistami II etapu zostali: Dominika Halczak, Paulina Haras, Patryk Pruś, Sebastian Sikora, Weronika Skwarek, Irena Luberda, Beata Łopata,  Amy Antolak. Finaliści w II etapie Konkursu, który wyłoni 2 laureatów będą się zmagać o piękną nagrodę – udział w  VII dziękczynnej Pielgrzymce Gimnazjalistów do Rzymu.
 Życzymy powodzenia. Ks. Norbert

Więcej newsów z tej kategorii: Patron