Dzień walki z AIDS

Print Dodany 2012-11-22 12:13:56 przez Dorota Knap

Zapraszamy do zapoznania się z programem obchodów
MIĘDZYNARODOWEGO DNIA WALKI Z AIDS
w Gimnazjum nr 1 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Rabie Wyżnej w roku szkolnym 2012/2013.

1. Wernisaż prac tematycznie związany z profilaktyką HIV/ADIS na korytarzu - LOP od 2.12.2012-10..12 2012.
  2. Konkursy międzyklasowe do 1.12.2012:
    • plakat „AIDS to groźna choroba XX i XXI wieku”- format A-3
    • gazetka klasowa „Wiedza jedyną skuteczną bronią w walce z AIDS/HIV”:
    - wyjaśnienie terminów HIV i AIDS,
    - objawy zakażenia wirusem HIV,
    - drogi przekazywania wirusa HIV,
    - sposoby ochrony przed zakażeniem wirusem HIV
  3. Audycja przez radiowęzeł przeprowadzona na godzinie wychowawczej w dniu 3.12.2012r. „Żyj bez ryzyka HIV/ADIS”, przygotowana przez opiekuna PCK panią Edytę Makoś- Siepak .
  4. Prezentacja multimedialna „A,B,C- zapobieganie HIV/ADIS”, przygotowana z członkami LOP pod kierunkiem pani Wioletty Antosiewicz- Gacek i zaprezentowana na lekcjach wychowawczych w dniu 3.12.2012r.
  5. Przeprowadzenie lekcji na zajęciach wychowania do życia w rodzinie „Żyj bez ryzyka HIV/AIDS przez Panią Edytę Makoś- Siepak „Żyj bez ryzyka HIV/AIDS. Młodzież po zajęciach wykona trzy plakaty nt. profilaktyki HIV/AIDS do 1.12.2012r.
  6. Organizacja konkursu wiedzy o HIV/ADIS „Żyj bez ryzyka HIV/ADIS”- etapu szkolnego oraz powiatowego we współpracy ze Stacją Epidemiologiczną w Nowym Targu.

mgr Bernarda Szewczyk
mgr Dorota Knap

Więcej newsów z tej kategorii: LOP