Europejski Tydzień Lasów

Print Dodany 2012-10-03 22:06:06 przez Dorota Knap

W dniu 02.09.2012r tak jak i w ubiegłych latach młodzież z klas Id, IIc oraz IIIc pod opieką p. Bernardy Szewczyk, p. Doroty Knap, p. Anny Budzowskiej oraz w ramach współpracy z Nadleśnictwem Nowy Targ wzięła udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Lasu.

W ramach tego uczniowie w grupach wykonali plakaty w formie kolażu z wcześniej przygotowanych materiałów. Tematem przewodnim każdej z wykonanych prac było hasło „Leśne inspiracje”.

Jak już tradycja nakazuje uczniowie sprawdzili swoja wiedzę nt kulturotwórczej i historycznej roli lasu, trwałej i zrównoważonej gospodarki leśnej podczas konkursu wiedzy. Każdą z klas reprezentowało trzech przedstawicieli, którzy rozwiązywali zadania testowe jednokrotnego wyboru oraz zadania praktyczne dotyczące rozpoznawania gatunków drzew i ich wieku.

I miejsce zdobył Piotr Pałasz kl. Id,

II miejsce Sebastian Sikora kl. IIc,

III miejsce Piotr Kalus kl. IIc

Wyróżnienie otrzymali:

Martyna Budziak  kl. Id oraz Andrzej Kubiński kl.IIIc.

Zwycięscy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Nadleśnictwo Nowy Targ oraz dyplomy.

Bardzo ciekawym elementem obchodów było seminarium prowadzone przez młodzież klas I d, II c, III c, podczas którego uczniowie zaskoczyli nas swoją pomysłowością i rzetelnym przygotowaniem tematu.

kl. I d wystąpiła jako pierwsza i przybliżyła wszystkim zebranym budowę i znaczenie lasu.

zobacz prezentację multimedialną

sprawdź się poprzez rozwiązanie quizu zobacz quiz

kl. IIc zapoznała wszystkich z tematem Lasy w Polsce i na świecie

zobacz prezentację

kl. IIIc wygłosiła referat nt. Bioróżnorodność ekosystemów leśnych.

Na zakończenie pierwszej części obchodów uczniowie oglądnęli filmy: „ Polskie lasy państwowe”, „ Bezpieczniej cieszymy się lasem”.

Kulminacyjnym momentem było spotkanie młodzieży z leśniczym Panem Andrzejem Antolakiem podczas którego uczniowie dowiedzieli się jak pracuje leśnik?, jak poznać drzewo?, jak wyhodować drzewko?

Następnie Pan Leśniczy zaprosił młodzież na zajęcia do szkółki leśnej, gdzie odbyła się prezentacja produkcji sadzonek drzew i krzewów leśnych.

Jednym z kluczowych zadań było posprzątanie ścieżki spacerowej Jana Pawła II na terenie lasów państwowych.

Po tak wyczerpującym ale i zarazem pasjonującym programie wszyscy udali się na wspólne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasy przygotowanej przez leśnictwo Raba Wyżna- Pana Andrzeja Antolaka w trakcie którego przy wspólnej zabawie młodzież zaprezentowała przygotowane przez siebie rymowanki.

Zobacz zdjęcia z obchodów Europejskiego Tygodnia Lasów

Opracowane przez:

Dorotę Knap, Bernardę Szewczyk, Annę Budzowską

Więcej newsów z tej kategorii: LOP