VI Finalizacja projektu

Print Dodany 2012-05-28 09:22:24 przez Wiesława Wiatrak

W dniu 25 maja 2012r już po raz VI w Gimnazjum nr 1 im. Ojca Świętego Jana Pawła II Raba Wyżna odbył się Festiwal Nauki organizowany pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego. Uczniowie przedstawili efekty realizacji trzyletniego projektu, którego tematem było "Jak zbudować ekologiczne miasto", w formie prezentacji multimedialnej, broszur, zdjęć, ciekawych doświadczeń fizycznych i scenek proekologicznych.

Projekt ten realizowany był pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego w ramach programu "Aktywny w szkole- Aktywny w życiu".

Festiwal został połączony z finalizacją powiatowego VIII Międzygimnazjalne Konkursu Fizycznego.
Tematem przewodnim VIII Edycji Międzygimnazjalnego Konkursu Fizycznego była "Fascynująca energia" , a honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Nowotarskiego Pan mgr Krzysztof Faber.

W etapie szkolnym konkursu wzięło udział 70 uczniów z 13 szkół znajdujących się na terenie powiatu nowotarskiego.
W festiwalu wzięli udział zaproszeni goście z przedstawicielami władz lokalnych, uczniowie wraz z nauczycielami ze szkół powiatu nowotarskiego, społeczność lokalna i uczniowie gimnazjum.

Zobacz zdjęcia:

Więcej newsów z tej kategorii: Aktywny w szkole- Aktywny w życiu.