II edycja Międzynarodowego Konkursu YPEF

Print Dodany 2012-04-18 21:51:49 przez Dorota Knap

W dniu 18.04.2012r w naszej szkole odbyła się II edycja Międzynarodowego Konkursu YPEF „Młodzież w Lasach Europy” – eliminacje krajowe.
           W naszej szkole pisała młodzież z trzech powiatów: nowotarskiego, tatrzańskiego i limanowskiego. – łącznie 64 osoby ze szkół gimnazjalnych i szkół średnich. Młodzież w dwu i trzy osobowych grupach wypełniała test jednokrotnego wyboru składający się z 50 pytań dotyczących lasów i leśnictwa w Europie oraz w krajach europejskich.

Celem konkursu było dokładne poznanie przez młodzież lasów naszego kontynentu. Przyczyni się to w znacznym stopniu do podnoszenia świadomości ekologicznej na temat bioróżnorodności europejskiej przyrody oraz zrównoważonego rozwoju w leśnictwie. W dzisiejszych czasach, gdy niszczenie lasów jest szybkie i zanika bioróżnorodność biologiczna zagadnienia te są niezwykle istotne. Konkurs doskonale promuje wiedzę o lasach Europy, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów Natura 2000.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie:
  1. mgr inż. Józef Łapka - przedstawiciel Nadleśnictwa Nowy Targ
  2. mgr Bernarda Szewczyk – koordynator szkoły YPEF
  3. mgr Anna Budzowska Gimnazjum nr 1 w Rabie Wyżnej
  4. mgr inż. Dorota Knap Gimnazjum nr 1 w Rabie Wyżnej
  5. mgr Agata Górska Zespół Szkół Miejskich nr 1 Mszana Dolna
  6. mgr Grzegorz Stolarczyk Zespół Szkół Bańska Niżna
  7. mgr Barbara Szarota Gimnazjum nr 2 w Zakopanem
  8. mgr Jacek Sobczyk II Liceum Ogólnokształcące w Rabce-Zdroju
Po konkursie młodzież wraz z opiekunami udała się na obiad ufundowany przez Nadleśnictwo Nowy Targ.

Więcej newsów z tej kategorii: LOP