Powiatowy Konkurs Wiedzy o AIDS

Print Dodany 2012-03-08 13:59:48 przez Dorota Knap

Dnia 7 marca 2012r w naszej szkole odbyła się finalizacja Powiatowego Konkursu wiedzy o AIDS pod hasłem: „ŻYJ BEZ RYZYKA HIV/AIDS”. Konkurs współorganizowany był przez nauczycieli naszego Gimnazjum mgr Bernardę Szewczyk mgr Dorotę Knap, oraz przez Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym Targu.

Celem konkursu było

• Poszerzenie wiedzy na temat HIV i AIDS wśród młodzieży gimnazjalnej;

• Kształtowanie odpowiedzialności za zdrowie własne i najbliższych;

• Rozpowszechnianie postawy tolerancji wobec osób zakażonych wirusem HIV;

• Rozwijanie umiejętności stosowania wiedzy w celu zapobiegania HIV/AIDS;

• Kształtowanie świadomości wpływu własnego postępowania na stan swojego zdrowia.

Komisja w składzie:

Przewodnicząca komisji: Jolanta Bakalarz dyrektor sanepidu w Nowym Targu

Członkowie komisji:

Anna Augustyn pracownik sanepidu

Ewa Łapsa pracownik sanepidu

Alina Dyda przedstawiciel starostwa w Nowym Targu

Bernarda Szewczyk biolog, n-l Gimnazjum nr 1 w Rabie Wyżnej

nadzorowała prawidłowy przebieg konkursu, oraz dokonała oceny prac konkursowych.

Do konkursu zgłosiło się 12 szkół z terenu powiatu nowotarskiego. W II etapie konkursu w szranki stanęło 22 uczniów z 11 gimnazjów.

1. Zespół Szkół w Jabłonce

2. Gimnazjum nr 3 im. Ks. Jana Twardowskiego w Klikuszowej

3. Zespół Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych w Spytkowicach

4. Gimnazjum nr 1 w Rabce – Zdroju

5. Gminne Publiczne Gimnazjum Maniowy

6. Publiczne Gimnazjum im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Szczawnicy

7. Gminne Publiczne Gimnazjum w Sromowcach Niżnych

8. Zespół Szkół w Podwilku

9. Zespół Szkół w Zubrzycy Górnej – nieobecni?

10. I Gimnazjum we Frydmanie

11. Gimnazjum nr 1 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Rabie Wyżnej

Główną nagrodę I miejsce otrzymała uczennica reprezentująca Gimnazjum nr 3 im. Ks. Jana Twardowskiego w Klikuszowej Natalia Jaróg Jej opiekunem była pani mgr Maria Sandrzyk.

Drugie miejsce wywalczyła sobie uczennica Gimnazjum nr 3 im. Ks. Jana Twardowskiego w Klikuszowej Katarzyna Radecka, którą do konkursu przygotowała pani mgr mgr Maria Sandrzyk. Trzecie miejsce zdobyła uczennica przygotowana przez panią mgr Józefę Kęska Agnieszka Podgórna z ZS Gimnazjum w Jabłonce.

Jury przyznało IV wyróżnienia:

Justyna Palenik – ZS Gimnazjum w Jabłonce, nauczyciel przygotowujący: mgr Józefa Kęska

Patrycja Kozioł- Gimnazjum w Maniowach, nauczyciel przygotowujący: mgr Barbara Lis

Justyna Majchrzak- Gimnazjum w Rabce-Zdroju, nauczyciel przygotowujący: mgr Małgorzata Rychel - Szklany

Mariusz Łaś- Gimnazjum w Spytkowicach, nauczyciel przygotowujący: mgr Katarzyna Folwarska

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Powiatową Stacje Sanitarno – Epidemiologiczną w Nowym Targu we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Nowym Targu.

Wszystkim laureatom konkursu i ich opiekunom gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Po skończonej części konkursowej uczennica naszego gimnazjum Estera Czyszczoń przedstawiła uczestnikom konkursu prezentacje multimedialną „ŻYJ BEZ RYZYKA HIV/AIDS”

Zobacz prezentację

Po czym uczniowie wraz z opiekunami udali się na poczęstunek ufundowany ze środków gminnych dzięki Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Danucie Lemiszka

Organizatorzy konkursu