Święto Patrona Szkoły - 17.10.2005r.

Dodał: Piotr Urbaniak.
Ostatnio zmieniony: 2005-10-21 11:06:25

W tym dniu obchodziliśmy ŚWIĘTO PATRONA naszej szkoły Ojca Świętego Jana Pawła II. Tradycją jest, że również z tej okazji w poczet uczniów naszego gimnazjum przyjmowani są pierwszoklasiści.
            Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym. Homilia przygotowana przez księdza Urbańczyka nawiązywała do rangi słów ślubowania. Po Mszy Św. młodzież gimnazjum z wychowawcami przeszła do sali widowiskowej GOK.
    Część oficjalna rozpoczęła się przemówieniem dyrektora K. Fabera i wystąpieniem posła elekta E. Siarki. Następnie delegacja klas pierwszych w hołdzie Janowi Pawłowi II złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową. Później nastąpiło przyjęcie ślubowania uczniów przez Dyrektora Gimnazjum. Odczytano list od Pani P. Kardos i wręczono pierwszoklasistom sponsorowane przez Nią Biblie. Za otrzymany dar uczniowie podziękowali listownie, zapewniając o modlitwie w intencji Rodziny Kardos. Na zakończenie uroczystości członkowie koła teatralnego „ Za kurtyną” wraz z chórem szkolnym przygotowali montaż „ Śpiewamy Tobie Ojcze Święty”.

List od Pani P. Kardos
Raba Wyżna, 17.10.2005r.

DROGA PANI KARDOS,

Jesteśmy uczniami klas pierwszych rocznika 2005/2006. Wiemy już ile zawdzięczamy Pani dobroci i pomocy. Dzisiaj, w dniu ślubowania otrzymaliśmy dar Pani serca. Wręczono nam Biblie. Staną się one naszym życiowym drogowskazem. Składamy za nie serdeczne podziękowania.
            Zmartwiła nas wiadomość o Pani chorobie. Modlimy się o zdrowie dla Pani i potrzebne łaski aby ulżyć cierpieniu jakim jest choroba. Niech Matka Boska, Pani Jasnogórska, ma w swojej opiece Panią I Pani Rodzinę.
Wdzięczni, pamiętający w modlitwie
uczniowie klas pierwszych z wychowawcami.

Święto Patrona Szkoły - 17.10.2005r - zobacz foto.

Więcej artykułów z tej kategorii: Patron