IV Festiwal nauki

Dodał: Wiesława Wiatrak.
Ostatnio zmieniony: 2011-05-30 21:26:02

W dniu 27 maja 2011r już po raz IV w Gimnazjum nr 1 im. Ojca Świętego Jana Pawła II Raba Wyżna odbył się Festiwal Nauki organizowany pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego. Uczniowie przedstawili efekty realizacji projektu, którego tematem było „Jak zbudować ekologiczne miasto”, w formie prezentacji multimedialnej, broszur, zdjęć, ciekawych doświadczeń fizycznych i scenek proekologicznych. Projekt ten realizowany jest pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego w ramach programu „Aktywny w szkole- Aktywny w życiu”.

Festiwal został połączony z finalizacją dwóch powiatowych konkursów:
VII Międzygimnazjalnym Konkursem Fizycznym oraz IV Konkursem Biol- Chem.

Tematem przewodnim VII Edycji Międzygimnazjalnego Konkursu Fizycznego w związku z trwającym rokiem Marie Skłodowskiej- Curie był „Atom nie tylko dla chemików” , a honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Nowotarskiego Pan mgr Krzysztof Faber.

IV Edycja Konkursu Biolchem obyła się pod hasłem „Spojrzenie z bliska na równowagę środowiska”. Honorowy patronat nad tym konkursem objęła Prezes Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej Pani mgr Halina Szewczyk.
W festiwalu wzięli udział zaproszeni goście z przedstawicielami władz lokalnych, uczniowie wraz z nauczycielami ze szkół powiatu nowotarskiego, społeczność lokalna i uczniowie gimnazjum.

Więcej artykułów z tej kategorii: Aktywny w szkole- Aktywny w życiu.