IV Ponadregionalny zjazd uczniów na Uniwersytecie Śląskim.

Dodał: Wiesława Wiatrak.
Ostatnio zmieniony: 2011-04-20 21:36:18

W dniu 16 kwietnia 2011 uczniowie uczestniczący w projekcie edukacyjnym "Aktywny w szkole, Aktywny w życiu" wzięli udział w IV ponadregionalnym zjeździe odbywającym się na Uniwersytecie Śląskim.

W ramach zjazdu uczniowie:
  •  wysłuchali część wykładu "Fizyka w tańcu." dr hab. Krzysztofa Wójcika oraz wykładu "Niespodzianka" mgr Bruno Żółkowskiego nt "Reguł wpływu społecznego"
  • uczennice Estera Czyszczoń i Ewelina Niżnik zaprezentowały zabawkę edukacyjną pt " I ty możesz zostać Einsteinem"
  • uczennica Patrycja Antolak zaprezentowała zabawkę "Kolorowy bączek"
  • uczestnicy mieli również okazję przedstawić swoje wrażenia w formie posteru, z trzydniowych wycieczek edukacyjnych odbytych do Nysy oraz Łodzi.
Oto relacja jednej z uczestniczek zjazdu Estery Czyszczoń:

Dnia 16 kwietnia 2011r. wybrani uczniowie z naszej szkoły, pod opieką p. Wiesławy Wiatrak, odbyli wyjazd na Uniwersytet Śląski w Katowicach, do Instytutu Fizyki.

Z pod szkoły wyjechaliśmy około godz. 6.30.W czasie drogi do Katowic zabraliśmy ze sobą uczniów z kilku szkół. Ponieważ nie dojechaliśmy na czas, nie wysłuchaliśmy w całości pierwszego wykładu. Po dotarciu do celu zarejestrowaliśmy się i zajęliśmy miejsca na auli. Nasze uczennice, Ewelina Niżnik i Estera Czyszczoń, wzięły udział w organizowanym przez Uniwersytet Śląski konkursie. Przedstawiły swoją zabawkę edukacyjną „I ty możesz zostać Einsteinem”, prezentację multimedialną oraz otrzymały dyplom uczestnictwa. W konkursie tym wzięła również udział Patrycja Antolak, ze swoją zabawką „Kolorowy bączek”. Tak jak dziewczyny wcześniej, przedstawiła publiczności swoją zabawkę, zaprezentowała film i również otrzymała dyplom uczestnictwa. Po przedstawieniu wszystkich zabawek edukacyjnych z każdej szkoły, udaliśmy się na obiad, oceniliśmy przygotowanie Uniwersytetu i zabawki innych uczniów oraz konkurs na poster pt.: „Wycieczki naukowe”, w którym nasza szkoła również wzięła udział.

Następnie wysłuchaliśmy wykładu – niespodzianka nt. Reguł wpływu społecznego. Po zakończeniu wykładu odbyło się rozdanie nagród w konkursie na  najlepszy plakat i na najlepszą zabawkę edukacyjną.

Później udaliśmy się do naszego autobusu i wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Więcej artykułów z tej kategorii: Aktywny w szkole- Aktywny w życiu.