III Festiwal Nauki w ramach projektu "Aktywny w szkole, aktywny w życiu."

Dodał: Wiesława Wiatrak.
Ostatnio zmieniony: 2010-10-17 11:45:09

W dniach 12.10.2010 r oraz  14.10.2010 r w naszym Gimnazjum odbył się festiwal nauki zorgazniwany w ramach projektu "Aktywny w szkole, Aktywny w życiu."

W dniu 12.10.2010 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazach odświadczeń zorganizowanych przez pracowników Uniwersytetu Jagiellońksiego pod kierownictwem dr Marka Gołębia. Pokazy te dotyczyły dwuch zagadnień fizycznych:

- "Ruch"

-"Światło, dźwięk, powietrze, próżnia".

Zobacz foto:

W dniu 14.10.2010r uczniowie uczestniczący w projekcie zaprezentowali swoją pracę społeczności lokalnej  i szkolnej, poprzez prezentację swoich prac w budynku szkoły. Przedstawili również spektakl pt „Ziemia, Matka Nasza”.

Zobacz foto:

Dzięki współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem Śląskim nasze gimnazjum otrzymało zestaw interaktywny w skład którego wchodzą:

* interaktywnej, montowanej na ścianie tablicy IP Board 9000B-85 o wymiarach 175x128 cm wraz z oprogramowaniem,
   * krótkoogniskowego projektora multimedialnego Optoma EX 525ST montowanego na ścianie nad tablicą,
   * laptopa DELL Latitude E5500 z zainstalowanym systemem operacyjnym Microsoft Windows 7 Professional oraz oprogramowaniem specjalistycznym,
   * zestawu do interaktywnej komunikacji z uczniami (PRS) I Vote TT1000-35 wraz z oprogramowaniem.

Więcej artykułów z tej kategorii: Aktywny w szkole- Aktywny w życiu.